Teknoloji

Microsoft şimdi web tarayıcısı Edge’i “topluyor”

Windows 11’de açısal kullanıcı arayüzünü beğenmediği doğru. Çünkü Windows Vista ve Windows 7 günlerinde sevdiğimiz yuvarlatılmış köşeler geri gelmeye devam ediyor. Microsoft’un artık bu anlayışını daha fazla uygulamaya yansıtmak istediği aktarılıyor.

@XenoPanther tarafından sızdırılan bilgilere göre, Edge Canary deneme sürümü artık web sayfalarını yuvarlak bir tuval üzerinde gösteriyor . Tüm web sayfası alanı, kullanıcı arayüzünün geri kalanının (sekme şeridi, araç çubuğu ve kenar çubuğu) biraz üzerinde görünür. Yuvarlatılmış köşeler, tam ekran modundayken kaydırma çubuklarını ve görüntüleri bile etkiler.

Microsoft’un kesinlikle Edge ve Windows içindeki her şeyi bir araya getirme konusunda bir takıntısı var. Şirket kısa süre önce Edge tarayıcısına yuvarlatılmış bir adres çubuğu ve sekmeler ekledi. Ayrıca Windows 11, aynı tasarım çizgisine sahip başka bir yeniden tasarlanmış arama menü çubuğu seti aldı.

Microsoft Edge’deki yuvarlatılmış web sayfalarının büyük olasılıkla şirketin sınırlı sayıda Edge Insider ile gerçekleştirdiği bir deney olduğunu belirtmekte fayda var. Bilgisayarımızdaki Edge Canary, olağandışı UI değişikliğini şu anda almadı ve sisteminizde de olmayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu