Yaşam

Cihan Paçacı kimdir ve ne iş yapar? Cihan Paçacı Hangi Görevlerde Yer Aldı?

İYİ Parti’den Cihan Paçacı da son günlerde gündem yaratan isimlerden biri. Partinin Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıklayan Cihan Paçacı’nın hayatı merak ediliyor. Ünlü siyasetçi uzun süre MHP’de görev aldı. Peki Cihan Paçacı kimdir, kaç yaşında, nerelidir? Cihan Paçacı’nın eğitimi ve mesleği nedir? Hangi görevlerde bulundu? Detaylar içeriğimizde.

Cihan Paçacı kimdir?

Cihan Paçacı, 25 Mart 1949’da Malatya’da doğdu. Annesinin adı Zekiye, babasının adı Asım olan siyasetçi, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunudur.

Ekonomist ve bankacı olan siyasetçi, Şekerbank’ta Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

Daha sonra Etibank Bankacılık Anomime Ortaklığı, Türkiye Halk Bankası ve Ziraat Bankası’nda Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

Birçok sanayi kuruluşunda yönetim kurulu başkanı olan siyasetçi evli ve iki çocuk babasıdır.

1995 yılında Elazığ, 1999 yılında Ankara Milletvekili oldu. 2003 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri olarak göreve başladı. 2007 yılında Ankara’dan milletvekili seçilen Paçacı, 2011 yılında MHP’deki görevinden ayrıldı.

2018 yılında İYİ Parti Genel Sekreteri olarak göreve başladı. Bu görevinin ardından 2021 yılında İYİ Parti Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevine atandı.

Cihan Paçacı, 26 Ocak 2023’te UYGÜN Partisi Kurumsal İlişkiler Başkanı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu