Haber

Afad’dan uyarı: “Deniz seviyesinin 50 cm’ye kadar yükselmesi riskine karşı vatandaşlarımızın tedbir olarak kıyı şeridinden uzak durmaları önem arz etmektedir…

Hatay’ın Defne ilçesinde bugün saat 20:04 sıralarında 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Dakikalar sonra meydana gelen ikinci sarsıntının ise 5.8 büyüklüğünde olduğu açıklandı. AFAD, bölgede çalışmaların devam ettiğini belirtirken, deniz seviyesinin 50 cm’ye kadar yükselme riskinin önüne geçmek için vatandaşlarımızın kıyı şeridinden uzak durmaları önem arz ediyor.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem etkili olurken, bugün saat 20.04’te Hatay’ın Defne ilçesinde 6.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Dakikalar sonra meydana gelen ikinci depremin ise 5.8 büyüklüğünde olduğu açıklandı.

AFAD’dan yapılan açıklamada, “Hatay’da meydana gelen 6,4 ve 5,8 büyüklüğündeki depremlerin ardından ilgili gruplarımız alarm durumunda olup, ihbarlara hızlı bir şekilde müdahale edilmektedir. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir.”

AFAD, depremin etkisiyle vatandaşları uyararak, “Vatandaşlarımızın deniz seviyesinin 50 cm’ye kadar yükselmesi riskine karşı tedbir almaları için kıyı şeridinden uzak durmaları önem arz ediyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu