Ekonomi

Adrian Louzao Pino, Allergan Aesthetics Türkiye’nin Yeni Genel Müdürü Oldu

Adrian Louzao Pino, 1 Mart 2023 itibarıyla bir AbbVie şirketi Allergan Aesthetics Türkiye Genel Müdürübir misyon olarak.

2013’ten beri Louzao Pino, Birleşik Krallık, İspanya ve Portekiz’de Allergan ve AbbVie’de pazarlama ve ticari işlevlerde farklı roller üstlenmiştir. 2021’de AbbVie Chicago’da Göz Sağlığı ve Nörolojik Bilimler Küresel Pazarlama Müdürü görevine atanan Louzao Pino, daha sonra Göz Sağlığı ve Nörolojik Bilimler Ticari Müdürü olarak göreve başladı. Bu misyonda, marka stratejileri oluşturmak ve yerel projeleri yönetmek için Göz Sağlığı ve Nörolojik Bilimler alanlarını küresel ve uluslararası pazarlarda yönetmiştir. Bölgedeki portföy büyüme fırsatlarına odaklanarak Kanada, Çin ve Japonya gibi önemli pazarlarda değerli projeleri başarıyla hayata geçirdi.

Adrian Louzao Pino, İspanya Barselona Üniversitesi Eczacılık Bölümü’nden mezun olmuş ve İspanya’da EADA Business School’da Pazarlama Yüksek Lisansını ve İngiltere’de Cambridge Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamıştır.

Ekim 2020 tarihinden itibaren Allergan Aesthetics Türkiye Genel Müdürü olarak görevine devam eden Barlas Döner, İngiltere’deki Allergan Aesthetics’in Uluslararası Pazarlama ve Ticari Operasyonlar ekibinde Marka Mükemmelliği ve Satış Gücü Aktivite Lideri Yardımcısı olarak atanmıştır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu